Dlaczego domy z bala?

Twoje marzenie o spokojnym życiu w zgodzie z naturą nasza firma jest w stanie spełnić w niecałe 2 miesiące. Wystarczy zdecydować się na domy z bala. Takie rozwiązania sprawdzają się od wieków. Ta tradycyjna technologia budowania z drzewa (najczęściej sosnowego) ciągle ma swoich kontynuatorów.

Współczesne domy z bala są daleko bardziej nowoczesne od tych sprzed stuleci. Spuścizna po dawnych cieślach została dziś ulepszona. Drewno poddano obróbce, a dzięki precyzyjnie tnącym maszynom, elementy domu z drewna są równe i gładkie. Nowoczesne technologie łączenia belek gwarantują wytrzymałość i długowieczność domu z bali.

Domy z bala oferowane są przez coraz większą ilość firm budowlanych, które wychodzą na przeciw wymaganiom rynku i zmieniającej się modzie. Takie domy drewniane są znacznie tańsze w budowie ze względu na fakt, iż drewno nie jest tak drogie jak cegła. Poza tym jest ono świetnym izolatorem ciepła i nie pozwala wydostać mu się na zewnątrz. W chłodne dni dom z drewna zapewnia ciepło, a w upalne przyjemny chłód. Co za tym idzie koszty ogrzewania redukują się w znacznym stopniu.

Domy z bala są jak ludzie - trzeba się z nimi zaprzyjaźnić i odpowiednio troszczyć, by relacja była dobra. O każdy dom trzeba dbać w przeciwnym wypadku popadnie w ruinę i nie odda ciepła oraz dobrej atmosfery ogniska domowego, które miał za zadanie tworzyć.

Współczesne dostępne drewniane domy z bala można zamówić w formie gotowego projektu. Można także samemu zaprojektować wymarzony dom. Domy z drewna wykonane z bali są alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Są tańsze i zdrowsze a tak samo wygodne i ciepłe.

Decydując się na wybór firmy, która ma zbudować rodzinne gniazdko na wiele pokoleń, warto wziąć pod uwagę fachowość i doświadczenie.

 

Poniższe zalety decydują o przewadze domów z bala nad domami tradycyjnymi tak zwanymi "Kanadyjczykami"

Domy z bala Domy w systemie Kanadyjskim
  • Budowane są z trwałego materiału - solidnych bali drewnianych
  • Bale wykonane są z drewna dorastającego kilkadziesiąt lat i posiadającego dużą ilość słojów, które zapewniają optymalną izolację cieplną
  • Już bale o średnicy 22 cm w praktyce zapewniają wystarczające ciepło bez dodatkowego docieplania
  • Krótki czas budowy - do 7 tygodni
  • Bardzo stabilny dom przy niekorzystnych warunkach pogodowych typu silne porywy wiatru
  • Budowane są tartacznych desek o niewielkiej grubości
  • Deski cechuje znacznie mniejszy przekrój niż bala, dlatego nie zapewniają odpowiedniej izolacji cieplnej
  • Typowe domy tego rodzaju wymagają dodatkowego docieplenia
  • Znacznie dłuższy czas budowy związany z koniecznością budowy szkieletu